O nás

Značku „Psychologie pro praxi“ tvoří tým psychologů. Přes 20 let vybíráme zaměstnance, vzděláváme je a rozvíjíme jejich potenciál.

Psychologie spojena s praxí je to, co klienti nejvíce oceňují a co dává naší práci smysl. Našimi klienty jsou výrobní, obchodní společnosti, firmy se zaměřením na zdravotní a sociální služby.

Primárně se věnujeme psychoterapii a konzultační činnosti, včetně koučování.

Mgr. Alexander Tomeček a tým

Mgr. Alexander Tomeček

Absolvent FF UP Olomouc, jednooborová psychologie, profesionální kariéra zaměřena na letectvo Armády ČR, v letech 1993 – 1997 zastával pozice psychologa, odborného pracovníka až ředitele Expertního pracoviště Inspektora letectva Armády ČR. Od roku 1997 vykonává soukromou praxi v oboru vzdělávání dospělých a psychologie. Specializuje se na práci s výkonným managementem, obchodníky a marketingovými pracovníky. Kromě psychodiagnostiky těchto pozic (výběr formou Assessment Centra) se věnuje rozvojovým programům, od Development Centra až po koučování konkrétních dovedností manažerů. V oblasti firemního vzdělávání je zaměřen na prodejní techniky, vyjednávání s klienty a práci se stresem. Kromě řady firem, kde realizoval různě rozsáhlé projekty (viz. reference), spolupracuje také s Bílým kruhem bezpečí. V psychoterapeutické praxi se věnuje imaginativním technikám.

Mgr. Martin Švanda, Ph.D.

Vystudoval jednooborovou psychologii na FF MU Brno, specialista na metody posuzování lidí – psychodiagnostika, včetně nestandardních metod. Aplikuje v rámci Assessment Centre/Development Centre své zkušenosti s pozicemi středního a nižšího managementu. V minulosti se spolupodílel na projektu EQUAL v oblasti bilanční diagnostiky, zaměřené na posuzování profesní způsobilosti střední a starší populace ČR. Má za sebou rovněž zkušenost s prací konzultanta v personální agentuře.(2009). V letech 2007 – 2011 absolvoval výcvik v systemické psychoterapii v ISZ Management centru v Praze. V současnosti se kromě práce pro Psychologii Pro Praxi věnuje v Brně soukromé terapeutické praxi s klienty.  Ve volném čase plave, případně sleduje filmy.

 PhDr. Stanislav Pelcák, Ph.D.

Absolvent FF UK Praha, obor jednooborová psychologie – klinická psychologie, v roce 1995 složil rigorózní zkoušku a získal titul doktor filozofie (PhDr.) a v roce 2009 získal titul Ph.D. Je absolventem PCA Institutu Praha – „psychoterapie zaměřená na člověka“. Ve vědecké oblasti se zabývá problematikou stresu a prevencí syndromu vyhoření, salutoprotektivními faktory životního stylu. V rámci edukace dospělých se specializuje na kontinuální vzdělávání v pomáhajících profesích (lékaři, zdravotní sestry, sociální pracovníci). Od roku 2006 až do 2011 pracuje jako garant a lektor vzdělávacích projektů EU Královéhradeckého a Libereckého kraje. Ve firemním vzdělávání se zaměřuje na problematiku zvládání stresu u managementu různých stupňů řízení (např. od roku 1997 až doposud ve společnosti Škoda – Auto, a.s.). Ve volném čase rád čte historické romány, jezdí na kole a renovuje chalupu na Vysočině.